Skip to main content Skip to search Skip to navigation

SALE -10% OFF ICPS from FM, RF and Oceamo - Discount code: ICPRABATT10

SALES -10% ON OUR Spinnercube³

OUR COUPON 10% NEW CUSTOMER DISCOUNT CODE: NEW10

WYSIWYG Korallen

 Free shipping on orders over €50*

 Dropshipping for items not in stock

 Live animal shipping via GO! Express

Osmosis systems


In stock
In stock
SKU:
U601.15
GTIN:
4025901143027
Manufacturer:

Manufacturer according to GPSR
Aqua Medic
43,30 € *
2 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
SKU:
RC-MB1900
GTIN:
4260735740060
Manufacturer:
Shipping weight:
1,24 kg
Item weight:
1,24 kg
ARKA® myAqua1900 - Membran

Manufacturer according to GPSR
Microbe-Lift
99,90 € *
Item out of stock
Delivery time: 8 - 11 Workdays
SKU:
RC-MA1900
GTIN:
4260735740022
Manufacturer:
Shipping weight:
9,70 kg
Item weight:
9,70 kg
ARKA® myAqua1900 - Umkehrosmoseanlage, 1900 L / Tag

Manufacturer according to GPSR
Microbe-Lift
329,90 € *
Item out of stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
RC-MB380
GTIN:
0710270146826
Manufacturer:
Shipping weight:
0,24 kg
Item weight:
0,24 kg
ARKA® myAqua380 - Membran

Manufacturer according to GPSR
Microbe-Lift
29,90 € *
5 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
RC-MA380
GTIN:
0710270146789
Manufacturer:
Shipping weight:
1,57 kg
Item weight:
1,57 kg
ARKA® myAqua380 - Umkehrosmoseanlage, bis zu 380L / Tag

Manufacturer according to GPSR
Microbe-Lift
64,90 € *
3 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
DU-80545
GTIN:
4011444805454
Manufacturer:
Shipping weight:
1,30 kg
Item weight:
1,30 kg
Dupla RO 200 Osmoseanlage Max. Leistung 200 l / Tag

Manufacturer according to GPSR
DUPLA
89,99 € *
1 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
DU-80549
GTIN:
4011444805492
Manufacturer:
Shipping weight:
3,99 kg
Item weight:
3,99 kg
Dupla RO 300 Osmoseanlage Max. Leistung 300 l / Tag

Manufacturer according to GPSR
DUPLA
159,99 € *
1 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
DU-80561
GTIN:
4011444805614
Manufacturer:
Shipping weight:
0,85 kg
Item weight:
0,85 kg
Duresin RI, Reinstwasserhar 1000 ml

Manufacturer according to GPSR
DUPLA
34,49 € *
34,49 € per 1 l
4 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
FMMB20M
Variations in:
  • Inhalt
Manufacturer:

Manufacturer according to GPSR
Fauna Marin
from 19,95 € *
22 In stock
Inhalt 
SKU:
10130
GTIN:
5060078020152
Manufacturer:

Manufacturer according to GPSR
H2Ocean
49,95 € *
Item out of stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
AP-60001
GTIN:
4260674431470
Manufacturer:
Shipping weight:
0,90 kg
Item weight:
0,90 kg
Hochwertiges Reinstwasserharz 1000 ml - Dose 722 g

Manufacturer according to GPSR
Aquaperfekt
16,90 € *
16,90 € per 1 l
10 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
AP-60003
GTIN:
4260674431494
Manufacturer:
Shipping weight:
18,00 kg
Item weight:
18,00 kg
Hochwertiges Reinstwasserharz 25 Ltr. Sack 18 kg

Manufacturer according to GPSR
Aquaperfekt
249,00 € *
13,83 € per 1 kg
10 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
AP-60002
GTIN:
4260674431487
Manufacturer:
Shipping weight:
3,90 kg
Item weight:
3,90 kg
Hochwertiges Reinstwasserharz 5000 ml Eimer 3500 g

Manufacturer according to GPSR
Aquaperfekt
59,90 € *
11,98 € per 1 l
8 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
RC-MB190
GTIN:
0710270146819
Manufacturer:
Shipping weight:
0,23 kg
Item weight:
0,23 kg
myAqua190 - Membran

Manufacturer according to GPSR
Microbe-Lift
24,90 € *
3 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
KZ-1052
GTIN:
4260507581365
Manufacturer:
Shipping weight:
0,69 kg
Item weight:
0,69 kg
Reinstwasserfilterharz - nach Osmoseanlage 1 L

Manufacturer according to GPSR
Korallenzucht
20,90 € *
20,90 € per 1 l
10 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
SKU:
10129
GTIN:
5060078021142
Manufacturer:

Manufacturer according to GPSR
D-D
24,95 € *
Item out of stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
TM-300023002
GTIN:
0619106230022
Manufacturer:
Shipping weight:
0,29 kg
Item weight:
0,29 kg
Tropic Marin ReMINERAL MARINE 250 g

Manufacturer according to GPSR
Tropic Marin
23,50 € *
94,00 € per 1 kg
3 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays

Items  1 - 17 of 17