Skip to main content Skip to search Skip to navigation

SALE -10% OFF ICPS from FM, RF and Oceamo - Discount code: ICPRABATT10

SALES -10% ON OUR Spinnercube³

OUR COUPON 10% NEW CUSTOMER DISCOUNT CODE: NEW10

WYSIWYG Korallen

 Free shipping on orders over €50*

 Dropshipping for items not in stock

 Live animal shipping via GO! Express

Phosphate absorber


In stock
In stock
SKU:
RC-NOPO04
GTIN:
4260735740541
Manufacturer:
Shipping weight:
0,14 kg
Item weight:
0,14 kg
NOPO Control - Nitrat- & Phosphat-Kontrolle (118ml.)

Manufacturer according to GPSR
Microbe-Lift
6,90 € *
58,47 € per 1 l
2 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
RC-NOPO16
GTIN:
0710270146154
Manufacturer:
Shipping weight:
0,55 kg
Item weight:
0,55 kg
NOPO Control - Nitrat- & Phosphat-Kontrolle (473ml.)

Manufacturer according to GPSR
Microbe-Lift
14,90 € *
31,50 € per 1 l
4 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
RC-NOPO5
GTIN:
4260735742507
Manufacturer:
Shipping weight:
5,20 kg
Item weight:
5,20 kg
NOPO Control - Nitrat- & Phosphat-Kontrolle (5 L.)

Manufacturer according to GPSR
Microbe-Lift
59,90 € *
11,98 € per 1 l
1 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
In stock
SKU:
RSNOPO
Variations in:
  • Inhalt
Manufacturer:

Manufacturer according to GPSR
Red Sea
from 10,99 € *
31 In stock
Inhalt 

Items  1 - 4 of 4