Skip to main content Skip to search Skip to navigation

Phosphate absorber


New
BIObasic 250 ml entfernt Nitat und Phosphat
SKU:
AC-02900
Variations in:
  • Inhalt
GTIN:
4039966024757
Manufacturer:
Shipping weight:
0,28 kg
Item weight:
28,00 kg
Inhalt 
from
14,90 € *
59,60 € per 1 l
Must be ordered. Ready for shipment in 4 days after order.
In stock
Aquaforest Phosphate Minus 1000 ml
SKU:
AFO-10107009
GTIN:
5902026735001
Manufacturer:
Shipping weight:
1,00 kg
Item weight:
1,00 kg
29,90 € *
29,90 € per 1 l
4 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
ROWAphos-Phosphatentfernung 250g Dose
SKU:
20.604.040-2
GTIN:
4032974404023
Manufacturer:
Shipping weight:
0,25 kg
Item weight:
0,25 kg
18,85 € *
75,40 € per 1 kg
12 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
ROWAphos-Phosphatentfernung 1.000g Dose
SKU:
20.604.041-0
GTIN:
4032974404108
Manufacturer:
Shipping weight:
1,13 kg
Item weight:
1,13 kg
41,95 € *
41,95 € per 1 kg
10 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
New
TM Phos-Start 75 g
SKU:
TM-300024462
GTIN:
0619106244623
Manufacturer:
Shipping weight:
0,10 kg
Item weight:
0,10 kg
23,10 € *
308,00 € per 1 kg
1 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
ROWAphos-Phosphatentfernung 5 kg
SKU:
20.604.045-0
GTIN:
4032974404504
Manufacturer:
Shipping weight:
5,24 kg
Item weight:
5,24 kg
149,95 € *
29,99 € per 1 kg
Item out of stock
Delivery time: 8 - 11 Workdays
In stock
ROWAphos-Phosphatentfernung 100g Dose
SKU:
20.604.040-1
GTIN:
4032974404016
Manufacturer:
Shipping weight:
0,15 kg
Item weight:
0,15 kg
12,55 € *
125,50 € per 1 kg
1 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
ROWAphos-Phosphatentfernung 500g Dose
SKU:
20.604.040-5
GTIN:
4032974404054
Manufacturer:
Shipping weight:
0,58 kg
Item weight:
0,58 kg
27,25 € *
54,50 € per 1 kg
3 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
AF Phosphate Minus 250 ml
SKU:
AFO-10107004
GTIN:
5902026732062
Manufacturer:
Shipping weight:
0,24 kg
Item weight:
0,24 kg
14,90 € *
59,60 € per 1 l
10 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
AS NP Biopellets 1000 ml
SKU:
AS-216036
GTIN:
3443982160367
Manufacturer:
Shipping weight:
1,00 kg
Item weight:
1,00 kg
44,99 € *
44,99 € per 1 l
Item out of stock
Delivery time: 8 - 11 Workdays
AS NP Biopellets 400 ml
SKU:
AS-216035
GTIN:
3443982160350
Manufacturer:
Shipping weight:
0,40 kg
Item weight:
0,40 kg
21,99 € *
54,97 € per 1 l
Item out of stock
Delivery time: ca. 3 weeks
In stock
Biopellets NP, 1.000 ml - 675 g
SKU:
DU-81517
GTIN:
4011444815170
Manufacturer:
Shipping weight:
0,78 kg
Item weight:
0,78 kg
46,99 € *
69,61 € per 1 kg
2 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
Biopellets NP, 450 ml - 300 g
SKU:
DU-81516
GTIN:
4011444815163
Manufacturer:
Shipping weight:
0,37 kg
Item weight:
0,37 kg
25,49 € *
84,97 € per 1 kg
2 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
New
contraphos 600g Entfernung von Phosphat in Süß- und Meerwasser
SKU:
AC-21211
GTIN:
4039966212116
Manufacturer:
Shipping weight:
0,63 kg
Item weight:
0,63 kg
16,95 € *
28,25 € per 1 kg
12 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
New
contraphos Konzentrat 1000g
SKU:
AC-21301
GTIN:
4039966213014
Manufacturer:
Shipping weight:
1,05 kg
Item weight:
1,05 kg
34,90 € *
34,90 € per 1 kg
4 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
SKU:
10071
GTIN:
5060078020176
Manufacturer:
61,95 € *
61,95 € per 1 l
Item out of stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
SKU:
10069
GTIN:
5060078020190
Manufacturer:
18,95 € *
75,80 € per 1 l
Item out of stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
SKU:
10070
GTIN:
5060078020183
Manufacturer:
33,95 € *
67,90 € per 1 l
Item out of stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
NOPO Control - Nitrat- & Phosphat-Kontrolle (118ml.)
SKU:
RC-NOPO04
GTIN:
4260735740541
Manufacturer:
Shipping weight:
0,14 kg
Item weight:
0,14 kg
6,90 € *
58,47 € per 1 l
2 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
PKO 250g PKO for phosphate control in aquariums (250g net weight)
SKU:
EF-PKO250
GTIN:
8437007983128
Manufacturer:
Shipping weight:
0,29 kg
Item weight:
0,29 kg
13,32 € *
53,28 € per 1 kg
1 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
New
POSIclear plus 500ml ist ein Wirkstoffpräparat zur Bioaktivierung und multifunktionalen Wasseraufbereitung in Süß- und Meerwasseraquarien.
SKU:
AC-02600
GTIN:
4039966026003
Manufacturer:
Shipping weight:
0,54 kg
Item weight:
0,54 kg
13,90 € *
27,80 € per 1 l
Item out of stock
Delivery time: 8 - 11 Workdays
Presal Marin 1000g
SKU:
PR-192
GTIN:
4021827512008
Manufacturer:
Shipping weight:
1,00 kg
Item weight:
1,00 kg
43,50 € *
43,50 € per 1 kg
Item out of stock
Delivery time: 8 - 11 Workdays
Tropic Marin NP-Bacto-Tricks 2 Ltr. Dose
SKU:
TM-300025724
GTIN:
0619106257241
Manufacturer:
Shipping weight:
6,48 kg
Item weight:
6,48 kg
91,10 € *
45,55 € per 1 l
Item out of stock
Delivery time: 8 - 11 Workdays
In stock
SKU:
ATI-2520004
GTIN:
4260216216442
Manufacturer:
16,95 € *
26,08 € per 1 kg
2 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
SKU:
ATI-2520005
GTIN:
4260216216459
Manufacturer:
49,95 € *
19,21 € per 1 kg
7 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
SKU:
AFO-10107011
GTIN:
5902026735049
Manufacturer:
132,90 € *
26,58 € per 1 kg
1 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock

Nitrat + Phosphat control

SKU:
411.80
GTIN:
4025901143195
Manufacturer:
19,70 € *
39,40 € per 1 l
2 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
0910.000 Quickphos 750ml
SKU:
TU-0910.000
GTIN:
4025167091001
Manufacturer:
Shipping weight:
0,57 kg
Item weight:
0,57 kg
21,70 € *
28,93 € per 1 l
Item out of stock
Delivery time: 8 - 11 Workdays
In stock
SKU:
BLUELIFE-135
GTIN:
858542001357
Manufacturer:
39,95 € *
133,17 € per 100 ml
4 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays
In stock
Biophos 2 – Eisenbasis/iron based 500 ml
SKU:
KZ-1059
GTIN:
4260507581372
Manufacturer:
Shipping weight:
0,34 kg
Item weight:
0,34 kg
22,00 € *
44,00 € per 1 l
10 In stock
Delivery time: 4 - 7 Workdays

Items 1 - 30 of 86